Ogrzewanie podłogowe w łazience

By on 22 maja 2012 in Podłogi | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Ogrzewanie

Podłoga w łazience kojarzy się zazwyczaj z dotkliwym i nieprzyjemnym chłodem. Zwłaszcza, że jest to takie pomieszczenie gdzie często chodzi się na boso.

Nieważne jak długo ogrzewałoby się łazienkę, kafelki i tak pozostaną chłodne. Jedynym rozwiązaniem jest zamontowanie ogrzewania podłogowego. Pozwoli ono na cieszenie się ciepłą podłogą przez cały czas. Instalacja grzewcza montowana jest pod płytkami i może stanowić główne lub dodatkowe źródło ciepła. Używanie ogrzewania podłogowego może przełożyć się na generowanie niższych kosztów, a temperatura w łazience będzie pod stałą kontrolą za pomocą termostatu.

Przed położeniem instalacji należy najpierw zaplanować ustawienie mebli i sprzętów łazienkowych, by instalacja nie znalazła się pod nimi. Montując ogrzewanie podłogowe warto także się zastanowić nad montażem podobnej instalacji pod kafelkami, na których znajduje się lustro. Zapobiegnie to ciągłemu zaparowywaniu tafli lustra.

Do wyboru istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego. Pierwszym z nich jest ogrzewanie podłogowe wodne . Polega ono na ułożeniu pod podłogą rur grzewczych, przykrytych warstwą jastrychu.

Drugim rodzajem tego typu ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe elektryczne. Wykorzystuje ono przewody lub elektryczne maty grzejne . Aby proces ocieplania podłogi był jak najkrótszy przewody i maty przykrywa się cienką warstwą zaprawy lub zatapia w warstwie kleju do płytek.

Ogrzewanie podłogowe może być dobrą alternatywą nie tylko do łazienki. Może być ono sposobem na dogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu. Jego plusem jest szybkie działanie oraz możliwość regulowania temperatury. Dodatkowo cała instalacja jest niewidoczna, a niewielki termostat umieszczany jest na ścianie.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge