Rodzaje syfonów umywalkowych

By on 1 stycznia 2015 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wiele osób, które podejmują decyzję o remontach czy też zmianach w łazienkach prędzej czy później staną przed wyborem rodzaju syfonu do umywalki. Wbrew pozorom nie jest to decyzja związana tylko z estetyką ale też ma znaczenie praktyczne i użytkowe. Aby się o tym przekonać wystarczy zapoznać się z treścią poniższego wpisu.

Tak zwany syfon „butelkowy” jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Jego konstrukcja polega na istnieniu, w jego dolnej części, osadnika w formie przykręcanej miski gdzie gromadzą się ciężkie zanieczyszczenia. Z umywalką łączy jest tak zwany „teleskop”. Montaż następuje dzięki zestawowi odpływowemu mającemu w górnej części nakrętkę kapturową z gwintem fi32.  Syfony butelkowe łącza się z kanalizacją za pomocą redukcji gumowych 5-/32 z użyciem kroćców redukcyjnych. Wszystkie tego typu elementy można zakupić w wersji z tworzyw sztucznych (tanie ale niezbyt atrakcyjne wizualnie) bądź mosiądzu (droższe ale ładniejsze i bardziej wytrzymałe).

big_CA32MINI-CB

Syfony „S-owe” swoją nazwę zawdzięczają posiadaniu w dolnej części zamknięcia wodnego w kształcie litery „S”. Są dużo łatwiejsze do czyszczenia jednak zajmują dużo miejsca pod umywalka. Dzięki nom można wykonać odsadzkę, ponieważ nie wymagają położenia osiowego. Istnieją tego typu konstrukcje stworzone specjalnie w taki sposób aby oszczędzać przestrzeń.

S281

Syfony podtynkowe są dobrym rozwiązaniem dla umywalek stworzonych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Chodzi o to, aby połączenie umywalki z syfonem nie przeszkadzał osobom na wózku. Instalacje umieszcza się w ścianie bądź na stelażu podtynkowym (przyłącze fajkowe).

310112viega7

Syfon kulowy stanowi specjalne rozwiązanie, którego celem jest zamknięcie zwrotne przed przepływem ścieków wstecz (gdzie cofka jest możliwa – na przykład w kanalizacjach nisko położonych). Budowa jest dość prosta – gniazdo plus kula z gumy lub innego tworzywa sztucznego, która, jeśli ścieki się cofają, dociskana jest przez nie i zamyka możliwość ich powrotu.

227795_001_1669_4af15bf1ada9f

Syfon typu CLOU jest związany z umywalkami z otworem przelewowym – działanie jest kombinowane, przepływ może odbywać się bezpośrednio do kanalizacji lub przez, umieszczoną z tyłu umywalki, rurę przelewową.

f-mcalpine-syfon-owy-rurowy-hc7-pufs113-cp-25

Z tego wynika więc, iż należy dobrze dobrać rodzaj syfonu do własnych potrzeb i uwarunkowań mieszkaniowych aby ustrzec się później zbędnych wydatków na remonty.

 

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge