Zmyj swoje zmęczenie pod fajnym prysznicem

By on 27 lipca 2012 in Zrób to sam | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Ogarnia cię senność po całym dniu pracy. Nic prostszego jak szybko wybrać się pod prysznic i zmyć całodzienne zmęczenie. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne za tak szybką i prawidłową reakcję. Jeżeli jesteś przed remontem i właśnie wybierasz się na zakupy to pamiętaj, że moda na kształty i gabaryty kabin prysznicowych zmieniają się co jakiś czas. Ogólnie zakup kabiny prysznicowej sprowadza się do wybrania modelu pasującego do naszej łazienki wymiarami i estetyką.

Nastały czasy tysięcy wzorów i wszelkich innych technicznych urozmaiceń a minęły te, kiedy kabinę prysznicową kupowało się wraz z brodzikiem, jako gotowy produkt do zamontowania. Obecnie najbardziej popularne są szklane moduły, czyli ściany różnych szerokości i drzwi z zawiasami, z których budujemy kabinę o wielkości i kształcie idealnie dopasowanym do naszej łazienki. Wykonywane wyłącznie z hartowanego szkła, które ma odpowiednią sztywność, pozwalającą na łączenie ścian kabiny niemal niewidocznymi metalowymi uchwytami.

Jeżeli będziemy potrzebować kabiny gotowej to zastaniemy je tylko w kilku szerokościach od najmniejszej kabiny mającej 70 cm do 140 cm i jednej lub dwóch gotowych wysokościach. Standardowa szerokość wynosi 90 cm, dla osób o średniej budowie ciała. Tęższe osoby powinny wybierać kabiny szersze.

Przy wyborze kabin kierujemy się trzema kryteriami, są to min: gabaryty, estetyka i cena, ale przede wszystkim kabina musi być wygodna!

Nadal wielu zwolenników ma kabina z brodzikiem. Najbezpieczniej jest kupić brodzik i kabinę z tej samej serii, aby mieć gwarancję, że będą do siebie pasować. Wyróżniamy brodziki płaskie oraz bardzo praktyczne brodziki głębokie.

Najczęściej kupowane to kabiny narożne, świetne do małych łazienek. Kabiny przyścienne nadające się do obszerniejszych wnętrz. Mogą one mieć kształt kwadratu, prostokąta, elipsy lub koła. Te wolno stojące możemy postawić wszędzie nawet na środku łazienki.
Walk-in to sama przestrzeń z natryskiem ze szklanymi przegrodami bez drzwi. Kabiny te zajmują dużo miejsca, ale podczas kąpieli nie gromadzi się w nich para wodna.
Wygoda i przestrzenna funkcjonalność kabiny zależy jednak nie tylko od jej kształtu, ale również od typu drzwi. Zasadą jest, że im szersze wejście i im mniej ograniczają je drzwi, tym swobodniej możemy wejść do kabiny i z niej wyjść. Drzwi to jedna z ważniejszych części kabiny.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge